Agilitykilpailujen tulokset

2016

20. – 21.8.2016
Tuomarina Anders Virtanen

Tulokset la 20.8. ja su 21.8. (päivitetty 23.8.2016)

—————————————————————–

27. – 28.3.2016
Tuomareina Mika Moilanen ja Salme Mujunen

Tulokset la 11.6. ja su 12.6.

—————————————————————–

27. – 28.3.2016
Tuomareina Tomas Berglund ja Rauno Virta

Tulokset su 27.3. ja ma 28.3.

—————————————————————–

2015

7. – 8.11.2015
Tuomarina Timo Vertanen

Tulokset la 7.11.
Tulokset su 8.11.

—————————————————————–

22. – 23.8.2015
Tuomareina Timo Teileri ja Mika Moilanen

Tulokset la 22.8., kisat A, B, C luokat 1 – 3 (päivitetty 25.8.)
Tulokset su 23.8., kisat D, E, F luokat 1 – 3 (päivitetty 3.9.)

—————————————————————–
6. – 7.6.2015
Tuomareina Katarina Virkkala ja Vesa Sivonen

Tulokset la 6.6., kisat A ja B, luokat 1 – 3
Tulokset su 7.6., kisat C ja D, luokat 1 – 3 (päivitetty 11.6.)

—————————————————————–

18. – 19.4.2015
Tuomareina Anders Virtanen ja Mika Moilanen

Tulokset la 18.4., kisat A, B ja C, luokat 1 – 2
Tulokset su 19.4., kisat A, B ja C, luokka 3

—————————————————————–

14. – 15.2.2015
Tuomarina Tomas Berglund

Tulokset la 14.2., kisat A, B ja C, luokat 1 – 2 + su 15.2., kisat A, B ja C, luokka 3

—————————————————————–

2014

8. – 9.11.2014
Tuomareina Minna Väyrynen ja Tomas Berglund

Tulokset la 8.11., kisat A, B ja C, luokat 1 – 2
Tulokset su 9.11., kisat A, B ja C, luokka 3

—————————————————————–

16. – 17.8.2014
Tuomareina Timo Teileri, Anders Virtanen, Mika Moilanen ja Eeva-Liisa Pohjanen

Tulokset la 16.8., kisa A
Tulokset la 16.8., kisa B
Tulokset la 16.8., joukkuekisa
Tulokset su 17.8., kisa C (päivitetty 18.8.)
Tulokset su 17.8., kisa D (päivitetty 18.8.)
Tulokset su 17.8., kisa E
Tulokset su 17.8., PM-yksilötulokset

—————————————————————–

7. – 8.6.2014
Tuomareina Reetta Mäkelä ja Eeva-Liisa Pohjola

Tulokset la 7.6., kisa A, luokat 1 – 3
Tulokset la 7.6., kisa B, luokat 1-3
Tulokset su 8.6., kisa C, luokat 1-3
Tulokset su 8.6., kisa D, luokat 1-3

Tulokset la, KAS seuranmestaruus

—————————————————————–

22. – 23.2.2014
Tuomareina Mika Moilanen ja Minna Räsänen

Tulokset la 22.2., kisat A, B ja C, luokat 1 – 2
Tulokset su 23.2., kisat D, E ja F, luokka 3

—————————————————————–

2013

7. – 8.12.2013
Tuomareina Rauno Virta ja Jarmo Jämsä (F3)

Tulokset la 7.12., kisat A, B ja C, luokat 1 – 2
Tulokset su 8.12., kisat D, E ja F, luokka 3

—————————————————————–

14. – 15.9.2013
Tuomareina Tuija Kokkonen (1 ja 2-luokat) ja Timo Vertanen (3-luokat)

Tulokset la 14.9.2013, kisa A, luokat 1 – 3
Tulokset la 14.9.2013, kisa B, luokat 1 – 3
Tulokset su 15.9.2013, kisa C, luokat 1 – 3
Tulokset su 15.9.2013, kisa D, luokat 1 – 3

Tulokset la, KAS seuranmestaruus

—————————————————————–
17. – 18.8.2013
Tuomareina lauantaina Martti Salonen (la: B1, B2, Maksi B3; su: D3), Minna Räsänen (la: kisa A), Tuija Kokkonen (la: Medi B3, Mini B3, Joukkue-E, Belgien joukkue-rotumestaruus; su: D1, D2) ja Salme Mujunen (su: kisa C)

Tulokset la 17.8., kisat A ja B
Tulokset la 17.8., kisa E (joukkue-piirinmestaruus)
Tulokset la 17.8., Belgianpaimenkoirien joukkue-rotumestaruus
Tulokset su 18.8., kisat C ja D
Tulokset su 18.8., yksilöpiirinmestaruus (yhteistulos C3 ja D3 -radoilta)

—————————————————————–
21. – 22.5.2013
Tuomarina Jari Tienhaara

Tulokset ti 21.5., kisat A ja B, luokat 1 – 2
Tulokset ke 22.5., kisat C ja D, luokka 3

—————————————————————–

13. – 14.4.2013
Tuomarina Mika Moilanen

Tulokset la 13.4., kisat A, B, C, luokka 3 ja su 14.4., kisat D, E, F, luokat 1 – 2

—————————————————————–

9. – 10.2.2013
Tuomareina Rauno Virta (la: A1 & B1, su: mini-medi D3 & E3) ja Minna Väyrynen (la: C1 & C2, B2, A2, su: F3, maxi E3 & D3)

Tulokset la 9.2., kisat A, B ja C, luokat 1 – 2
Tulokset su 10.2., kisat D, E ja F, luokka 3

—————————————————————–

2012

1. – 2.12.2012
Tuomareina Jarmo Jämsä (la) ja Jari Tienhaara (su)

Tulokset la 1.12., kisat A, B ja C, luokat 1 – 2
Tulokset su 2.12., kisat D, E ja F, luokka 3

—————————————————————–
6. – 7.10.2012
Tuomari Timo Vertanen

Tulokset la 6.10., kisa A, luokat 1 – 3
Tulokset la 6.10., kisa B, luokat 1 – 3

Tulokset su 7.10., kisa C, luokat 1 – 3
Tulokset su 7.10., kisa D, luokat 1 – 3

—————————————————————–
13. – 14.6.2012
Tuomareina Jari Tienhaara (ke) ja Jarmo Jämsä (to)

Tulokset ke 13.6., kisa A, luokat 1 – 3
Tulokset to 14.6., kisa B, luokat 1 – 3

—————————————————————–
22. – 23.5.2012
Tuomareina Jarmo Jämsä (ti) ja Jari Tienhaara (ke)

Tulokset ti 22.5., kisa A, luokat 1 – 3
Tulokset ke 23.5., kisa B, luokat 1 – 3

—————————————————————–
14. – 15.4. 2012
Tuomari Seppo Savikko

Tulokset la 14.4., kisat A, B ja C, luokka 3
Tulokset su 15.4., kisat D, E, F, luokat 1 – 2

—————————————————————–
17. – 18.3 2012
Tuomari Jari Tienhaara

Tulokset la 17.3., kisa A, luokat 1 – 2
Tulokset la 17.3., kisa B, luokat 1 – 2
Tulokset la 17.3., kisa C, luokat 1 – 2

Tulokset su 18.3., kisa D, luokka 3
Tulokset su 18.3., kisa E, luokka 3
Tulokset su 18.3., kisa F, luokka 3